Prága egy európai város misztikus hangulattal és lenyűgöző középkori építészettel. Csehország fővárosa Kelet-Európa egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja, és kétségtelenül sokak bucketlistjén szerepel!

Prága híres az Óváros teréről, amely történelmi központjának központja, gyönyörű barokk épületeivel, gótikus katedrálisaival, a Moldva folyóval és a középkori csillagászati ​​órával, amely óránként animált bemutatót mutat be. Prága történelmi múltja egy pompás várost eredményezett, lélegzetelállító gótikus, reneszánsz és barokk épületekkel és impozáns terekkel.
Több mint 6500 ezer szálloda foglalható online Prágában a hotelhunter.com oldalon, akár 70%-os kedvezménnyel. Csak 2022 őszén kínálunk exkluzív alacsony árakat közvetlenül a szállodáktól.

Tömegközlekedéssel Prágában

A város tömegközlekedési rendszere jól fejlett. Jegyek olcsón vásárolhatók újságárusoknál vagy jegykiadó automatákban. Ha lehetséges, ne vásároljon közvetlenül a sofőrtől. A félórás jegy ára körülbelül 24 CZK, míg a 90 perces jegy körülbelül 32 CZK. Prága a többi turistavároshoz hasonlóan napijegyet kínál a tömegközlekedéshez. Az egynapos jegy körülbelül 110 CZK-ba kerül.

A látnivalók közel vannak egymáshoz!

Bizonyos külterületi helyek kivételével, mint például a Vysehrad temető, minimális a tömegközlekedés használatának szükségessége. Az óváros ad otthont Prága jól ismert és népszerű turisztikai látványosságainak többségének. Az egyik helyről a másikra séta nagyon egyszerű. Még azt is hiszem, hogy gyalog kell menned. Számos sarok van, amelyet csak egy kellemes sétával lehet felfedezni.

Miért iszik vizet, ha a sör olcsóbb?

A csehek megőrülnek a sörtől. Csehországban a sör időnként olcsóbb, mint a víz. Főleg az étteremben. Ha szereti a sört, azonnal keresse fel ezt a nemzetet. Különösen figyelemre méltó: az alkoholos italboltok többsége vietnami tulajdonban van.
A vizet közvetlenül a csapból lehet inni Csehországban. A legtöbb étteremben és pubban palackozott víz kapható. Kérjük, adja meg, hogy csapvizet szeretne, hogy elkerülje az ivóvíz költségét.

Csehországot ne nevezze Csehszlovákiának.

Csehszlovákia 1993-as békés felosztása után jelenleg két különálló szuverén nemzetünk van, Csehország és Szlovákia (nem tévesztendő össze Szlovéniával). Szlovákia sokkal szegényebb és sivárabb. Emlékszem egy igazán humoros utalásra Szlovákiáról egy komikus Europetrip filmben (egy csomó amerikai diákról, akik Európába utaztak). Persze most nem olyan rossz a helyzet. Röviden, ne nevezze Csehországot Csehszlovákiaként. A csehek pedig gyakran inkább Közép-Európában, mint Kelet-Európában hiszik magukat.

Borravalót kellene kapnod!

A borravaló a kelet-európai országokban népszerű, így Magyarországon, Lengyelországban, sőt Bulgáriában és Romániában is. Európának ezen a felén valamivel alacsonyabb az életszínvonal, aminek következtében a fizetések és a munkavállalói juttatások nem olyan magasak, mint Észak- vagy Nyugat-Európában. Tehát borravalót a pincérnek kerekítse felfelé, vagy adjon hozzá 10%-ot minden számlához. Fizetéskor inkább adja át a pénzt a pincérnek, ne tegye le az asztalra.

Kerülje el a középső részt, ha nem szeretne csapdába esni, mint a hús a szendvicsben!

Ez különösen igaz, ha a nyár folyamán Csehországba szeretne ellátogatni. A prágai hátralévő szezonok sokkal pihentetőbbek, de még mindig kissé zsúfoltak. Ha turistaszezonban utazik, érdemes kora reggel ellátogatni a központba, hogy megnézze a látnivalókat, mint például a Love Bridge vagy a központi tér. Ezután a „fulladás” elkerülése érdekében helyezze át más helyre.

A kivétel az, hogy esténként a központ plázája inkább a lakókkal van elfoglalva, mint a látogatókkal. Vagy talán csak olyan álmos éjszaka, hogy észre sem veszem. Éjszakánként azt látom, hogy a prágai fiatalok sört hoznak ki, hogy összegyűljenek a tér közepén vagy Goethe lábainál. Meg kellene próbálnod. Nagyon hiszem, hogy a város lakója vagy. Emellett gyakran vannak éjszakai zenei események a plázában. Amikor nyáron visszatértem, egy stáb még a zongorát is kihozta, hogy egész éjjel játszani!