A közel 3000 éves múltra visszatekintő Peking számos történelmi tárgyat birtokol. Pekingben manapság számos felhőkarcoló található, köztük számos különféle típusú modern építmény, mint például a Madárfészek, a Kínai Világkereskedelmi Központ III. fázisa és a CCTV épület. Peking kiterjedt turisztikai szolgáltatásokkal és ideális turisztikai környezettel büszkélkedhet, gazdag kulturális múltja és fejlett modernizációs folyamata mellett. Pekingbe viszonylag könnyű eljutni tömegközlekedéssel. Gyakorlatilag 24 órás repülők, vonatok és buszok indulnak Pekingbe, és a legtöbb nemzet naponta indít járatokat Pekingbe. Amikor megérkezik Pekingbe, a metrók, a buszok és a magánautók minden irányban szét vannak osztva, így meglehetősen könnyű eljutni. A pekingi attrakciók jegyárai szintén viszonylag ésszerűek, és sok helyen megtalálható az utasítások angol nyelvű változata is. Pekingben is a legjobb a közbiztonság, és az emberek nagyon lelkesek; sok fiatal bennszülött tud alapvető angolul.
A legjobb autóbérlési ajánlatok Pekingben akár 80%-os kedvezménnyel a bookingcar.eu oldalon. Összehasonlíthatja az árakat online, és különleges ajánlatokat kaphat.
1. A Tiltott Város (A Palotamúzeum)
Ez a legjobb állapotban megőrzött és legnagyobb faépületű ősi épületegyüttes Kínában, ha nem a világon, és a "világ öt nagy palotája közül az elsőnek" tartják. A Tiltott Város 1420-ban készült el, és 720 000 négyzetméteres területet foglal magában, mintegy 150 000 négyzetméteres épületterülettel, több mint 70 nagy és kisebb palotával, valamint több mint 9 000 rezidenciával. A világ egyik legnagyobb és legjobban megőrzött faépítménye ősi épületekben, és 1987-ben a globális kulturális örökség részévé nyilvánították.
A kínai nagy falak
Az ókori Kínában a Nagy Fal katonai építmény volt. Ez egy magasba tornyosuló, tömör és egybefüggő hosszú fal, amely korlátozza az egymással szemben álló versenyzők mozgását. A Nagy Fal nem egy magányos városfal, hanem egy védelmi rendszer, amely egy városfalból, mint fő testből, valamint városokból, akadályokból, pavilonokból és táblákból áll. A több mint 21 000 kilométeres összhosszúságú Nagy Falak többnyire 15 tartományban, autonóm területen és önkormányzatban vannak szétszórva, köztük Pekingben, Hebei tartományban, Tiencsin, Shaanxi tartományban, Gansu tartományban és másokban. 1987 decemberében a Kulturális Világörökség részévé nyilvánították, és a "világ hét középkorcsodája" egyikeként is tartják számon. Badaling, Jinshanling, Gubeikou, Jiayuguan és a Nagy Fal más nevezetes részei itt találhatók. Erősen ajánlott a Kínai Nagy Fal meglátogatása, különösen a Mutianyu része. Ez a leghosszabb Kínai Nagy Fal, teljes hossza 5400 méter, erdősültsége pedig több mint 90%. Bill Clinton volt amerikai elnök, John Major volt brit miniszterelnök és egy csomó más világvezető látogatást tett a Mutianyu Nagy Falnál.
Három. A Nyári Palota
Császári kert Kínában a Qing-dinasztia idején. Peking nyugati külvárosában található, 15 kilométerre a belvárostól, és területe körülbelül 290 hektár (2,9 négyzetkilométer). A Longevity Hill és a Kunming-tó a Nyári Palota része, amely a nyugati dombok hátterében helyezkedik el. Az építészeti komplexum összefonódik a hegyekkel és tavakkal, a kilátás pedig naponta változik. A Nyári Palota a világ legjobban megőrzött császári palotája. A „Királyi Kert Múzeum” 1998 novemberében került fel a „Világörökségi Listára”.
4. Mennyország temploma
A mintegy 2,73 millió négyzetméteres Mennyország temploma Peking déli részén található. 1420-ban állították fel a Ming-dinasztia idején, és a Qing-dinasztia Qianlong és Guangxu korszakában állították helyre. Ez volt a Ming és Qing dinasztia uralkodóinak odaadás és imádság központja. 1998-ban a Mennyország templomát a globális kulturális örökség részévé nyilvánították. A Mennyország temploma, legyen az általános elrendezése vagy egy adott szerkezete, a menny és a föld (vagyis az emberek és az istenek) közötti kölcsönhatást ábrázolja, és ez a kapcsolat alapvető az ókori kínai kozmológiában.